Muzej vanvremenskih vrednosti

Granični prelaz na kojem naši gradjani čekaju vec 4h,sa malom decom VIDEO

 

SRBIJA Zbog vikenda i sezone godišnjih odmora očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).

-6 sati Batrovci

-2 do -4 Bajmok  iz Srbije (*obe granice)

-2 do -4 na Djali

Rastina trenutno

VAŽNO 

Izbegavajte velike granične prelaze.Ukoliko ste u mogućnosti uvek idite na manje. Kraća zadržavanja ili ih nema.

Bezdan Batina oko 70 min se čeka

“Na Horgosu I, izlaz iz Srbije, malopre je bila kolona do iskljucenja za Kanjižu. Mislim da je to oko 5km. Ne znam koliko se čeka, nisam isla na granicu, samo sam prosla pored ali, verujem da je nekoliko sati. Srecan put svima, puno strpljenja i da svi stignu zdravi i čitavi”

Pogledajte dole put iz Grčke preko Albanije SAVETI

Granični prelazi i vreme zadržavanja

Granični prelaz Gradiška,izlazak iz Bosne i ulazak u Hrvatsku

Naši gradjani čekaju vec 4h,sa malom decom

Ulaz u Austriju, Sentilj, zastoj od 2 sata. Velike gužve, svi se vracaju za Nemačku. “Pomena nema. Zastoj se povećava. Do sutra ćemo valjda preći Austriju” jedna je od informacija za naš portal.

BEOGRAD – Zbog početka vikenda i sezone godišnjih odmora očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Prema informacijama Uprave granične policije Srbije dobijenim u 6 sati, putnička vozila se na graničnim prelazima Horgoš, Batrovci i Sremska Rača, na izlazu iz zemlje, zadržavaju 240, a na Kelebiji 120 minuta.

Zadržavanje za teretna vozila na GP Sremska Rača, na izlazu iz zemlje, je 240, a na Horgošu 60 minuta.

Na naplatnim stanicama nema zadržavanja vozila.

Granični prelaz Tovarnik izlaz iz Srbije prema Hrvatskoj čekanje 2.5 sata min.

Kako da znate kolika je gužva na putevima i granicama

Preporuka AMSS

 

Zbog visokih temperatura preporučuje se putovanje u ranim jutarnjim i prepodnevnim satima, poručuju iz AMSS.

 

Ako se ipak odlučite za putovanje u najtoplijem delu dana, preporučuje se da na svakih sat vremena pravite pauzu jer u protivnom postoji opasnost od pregrevanja i otkazivanja nekog od vitalnih delova na vozilu.

Kako biste tokom puta saznali na kom graničnom prelazu je najveća gužva, a gde je najprohodnije, od velike pomoći mogu da vam budu četiri stvari.

 

JP “Putevi Srbije”

 

Koristiće vam praćenje dnevnih servisnih informacija na sajtu JP “Putevi Srbije”, da bi znali ima li radova na nekim saobraćajnicama, da li su neke privremeno zatvorene i koji su onda alternativni pravci, te da ili ima gužvi na naplatnim stanicama autoputeva, ali i kakve vremenske prilike, od magle do poledice, vas očekuju na pojedinim deonicama

Možete nam poslati vaše informacije kako bi vest sa njima dodatno pomogla svima koji su na putu ili tek planiraju da krenu na isti.

Sajt AMSS

 

Kako se budete približavali granici, stanje na prelazima i putevima uopšte možete da proverite na sajtu AMSS, a koristan je link gde uživo možete da pratite snimak sa kamera. Osim samog snimka, tu je navedeno i koliko se, prema zvaničnim informacijama, čeka na granici. Obratite pažnju: AMSS daje informacije samo o tome koliko se čeka na našoj granici, dakle bez onog što vas dodatno očekuje u međuzoni i na samom prelazu države suseda. A to može da pridoda nekada i još nekoliko sati čekanja u koloni.

Aplikacije za mobilni

 

Prikaz gužvi na granicama daju i aplikacije za pametne telefone, poput “BorderWatcher”. Ona se oslanja na iskustva korisnika aplikacije koji objavljuju koliko su vremena proveli na nekom graničnom prelazu. Dovoljno je da odaberete zemlju iz koje dolazite i u koju idete i izaći će vam lista graničnih prelaza i trenutno vreme čekanja. Možete i vi da podelite svoje iskustvo i tako pomognete i drugima. Obratite pažnju: Korišćenje mobilnog internet saobraćaja na graničnim prelazima može da prouzrokuje vanredne troškove ako se zadesite u romingu.

Google Maps

Ako u Gugl mapama uključite opciju prikaza intenziteta saobraćaja (traffic) i zumirate na određeni granični prelaz, ili bilo koji drugi deo vaše rute, možete da vidite koliko su duge kolone automobila predstavljene punim crvenim ili bordo linijama.

 

Obratite pažnju: Važno je da se o gužvama i stanju na prelazima informišete na vreme, makar pola sata pre dolaska na granicu. Ako dođete pred granicu i upadnete u gužvu, više nema nazad, nema polukružnog – osuđeni ste na čekanje. Još jedna važna napomena, opcija “traffic” ne radi u offline modu mape koju ste prethodno preuzeli.

Interesuje me može li ko pomoći vraćamo se iz Grčke pa bi hteli preko Albanije u Crnu Goru da li je neko išao trebaju nam vasa iskustva?

Ako idete od Igumenice na taj prelaz, odmah kad udjete u Albaniju, levo u selo Mursi, tu ima skela, 7eura je prelaz ali mnogo skracuje put i onda je Ksamil tu prvi od letovalista. Do granice sa cg kod Skadra ima oko 350km i meni trebalo 5.5 sati bez stajanja,bas naporno za voznju iako su putevi ok. Posle se prolazi kroz Ulcinj itd. Da dodam, imaju tu novi tunel posle Sarande koji je dosta olaksao put, nekad se valjda islo obalom i trajao put mnogo duže.

Srećan put želi vam portal

Dnevna doza Beograda.

Podelite ovaj tekst

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *